BOCZNE BRAMY SEGMENTOWE HST
Brama do specjalnych sytuacji montażowych


Brama HST otwiera się na bok i strop garażu może być wykorzystany w nieograniczonym stopniu, na przykład do przechowywania deski surfingowej. Ten typ konstrukcji powoduje, że boczna brama segmentowa może być stosowana również w trudnych sytuacjach montażowych, np. w garażach ze skośnym dachem.

Powody, dla których warto wybrać garażowe boczne bramy segmentowe Hörmann

Previous Next

Idealnie dopasowane do siebie szczegóły


...

1. Precyzyjna praca bramy

Podwójne rolki bieżne z odpornego na ścieranie sztucznego tworzywa bezpiecznie i precyzyjnie prowadzą bramę w szynie aluminiowej i zapobiegają wypadnięciu segmentów bramy z prowadnicy. Ponadto zapewniają lekką i cichą pracę bramy, którą można łatwo otwierać także ręcznie. Stabilne zawiasy łączące umieszczone na rolkach i między wypełnionymi pianką PU segmentami o grubości 42 mm, zapewniają stabilność płyty bramy.

...

2. Dobre uszczelnienie

Trwale elastyczne i odporne na działanie warunków pogodowych uszczelki są umieszczone po bokach i w obszarze nadproża ościeżnicy, między pojedynczymi segmentami i na dolnej krawędzi, gwarantując dobre uszczelnienie bramy. Uszczelka boczna w kształcie dużego profilu wężowego optymalnie uszczelnia krawędź bramy.

...

3. Bezpieczne ryglowanie

Górne i dolne prowadzenie powoduje, że brama zamyka się bardzo dokładnie. Dwa dodatkowe haki umieszczone z boku bramy solidnie łączą koniec płyty z boczną ościeżnicą. To mechaniczne zabezpieczenie praktycznie uniemożliwia podważenie bramy. Ręcznie otwierane bramy można opcjonalnie wyposażyć w 3-punktowe ryglowanie krawędzi zamykającej, które zwiększa odporność bramy na włamanie.

...

4. Dobre prowadzenie

Dolna aluminiowa szyna podłogowa bezpiecznie prowadzi segmenty bramy i zapobiega ich odchylaniu od pionu. Płaska szyna o wysokości zaledwie 25 mm nie przeszkadza podczas wjeżdżania czy wchodzenia do garażu. Otwarta po bokach konstrukcja ułatwia usuwanie zabrudzeń i liści.

...

5. Prosty montaż

Ościeżnicę bocznej bramy segmentowej montuje się przez skręcenie jej elementów i przymocowanie w całości do ściany garażu. Montaż bramy w ciasnych garażach, gdzie na boczne mocowanie pozostaje tylko 140 do 450 mm wolnego miejsca, jest możliwy z zastosowaniem prowadzenia DS z podwójnymi bocznymi prowadnicami.

Zapraszamy do salonów

Nova-BudRADOM

ul. Warszawska 156
tel 730 281 334
novabud.radom@oknoplast.com.pl

Nova-BudGRÓJEC

ul. Armii Krajowej 15
(wejście od ul. Kościelnej)
tel 48 332 21 63
novabud.grojec@oknoplast.com.pl

Nova-BudZWOLEŃ

ul. Wojska Polskiego 97
tel 48 370-31-22
novabud@oknoplast.com.pl

Nova-BudKOZIENICE

ul. Radomska 57
tel 502-154-800
novabud.kozienice@oknoplast.com.pl